Essunga RF 2014-04-06
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2014-04-05 kl. 13:56
Klass P1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C
Klass P1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
Klass P2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C
Klass P2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
Klass H1 - Dressyr Lätt B:2
Klass H2 - Dressyr Lätt A:3 2013

Klass P1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C
7 anmälda
Överdomare: Barbro Andreasson
Tävlingsledare: Gunilla Restin
Domare C: Carina Andersson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Ella LindegårdhCharlie IV
09:59Skultorps RSPaddock Camargue - Glansevin Gadabout RW 8068
2Klara StrandellYoche
10:07Bergs HästklubbOkänd - Okänd95
3Thea LundbergBjörkens Caliber
10:15RK i GrästorpGullabos Heptan - Sörbys Lotus RNF 12070
4Emelie CarlssonBjörkhems Zara-Mi
10:23Länghems RKAlexander Lukas 183 - Ljosen 14515
5Matilda ForssénLille John
10:31Alleby RidklubbOkänd - Okänd27
1Louise BrantefjordBrodals Mistral
10:39Norra Älvsborgs RKWildzangs Gloriant - Mirth Master13
2Ida EdinPokemon
10:47Norra Älvsborgs RKOkänd21
 
till toppen

Klass P1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
13 anmälda
Överdomare: Barbro Andreasson
Tävlingsledare: Gunilla Restin
Domare C: Carina Andersson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Lisa LärnefjordHold Bob O'Bell
08:00RK i GrästorpÖxenholm Bobby - Brantshammar Bella Dara74
2Julia AnerösLiberty Lily
08:08RK i GrästorpOkänd - Okänd7
3Ebba SilbergFix Winston
08:16Falbygdens HSFVermont - Juno Rory90
4Towe FrickMario
08:24Skaraortens RFOkänd29
5Emma HolmestrandWinnie The Girl
08:32Nääs RFVerona´s Gerswin RP 13648
6Sandra JohanssonChakita
08:40Åstebo RSOkänd - Okänd54
7Kajsa StrandellCecar
08:48Bergs HästklubbCavat - Karaff94
8Julia EnqvistWally
08:56Borås FKOkänd - Okänd23
9Josephine GullMistral
09:04Länghems RKWildzang´s Gloriant - Sankt Gotthard34
10Julia BjörkmanOrchid´s Liam
09:12Trollhättans FKWatershof Pretendent - Duke´s Forest Oberon11
11Ellinor DhalgrenCayenne II
09:20RK i GrästorpStackarps Peeron RNF 176 - Mazzetti RNF 229-S18
12Stina FriggerdalLidens Lavendel RC 1175
09:28Borås FKDale Haze - Brantstorps Bell30
13Malin RamneFUMP´s Fleet Arrow
09:36Lilla Edets RKFleetfoot - Okänd87
 
till toppen

Klass P2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C
8 anmälda
Överdomare: Barbro Andreasson
Tävlingsledare: Gunilla Restin
Domare C: Carina Andersson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Klara StrandellYoche
13:01Bergs HästklubbOkänd - Okänd95
2Matilda ForssénLille John
13:09Alleby RidklubbOkänd - Okänd27
3Nora JohanssonLillemons Wildstar
13:17Trollhättans FKSimberg Hip Hop - Coed Coch Endor52
4Saga LundellClassic Hill
13:25Nääs RFOkänd - Okänd71
5Emelie CarlssonBjörkhems Zara-Mi
13:33Länghems RKAlexander Lukas 183 - Ljosen 14515
6Eleonora StenbergSimberg Figaro
13:41Bergs HästklubbSimberg Hobnob RW 94 - Downland Night Rider92
7Ida EdinPokemon
13:49Norra Älvsborgs RKOkänd21
8Frida HanssonTrojkans Violin
13:57Färgelanda RKTrojkans Rosario - Casimirsborgs Avocado RNF 6337
 
till toppen

Klass P2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
12 anmälda
Överdomare: Barbro Andreasson
Tävlingsledare: Gunilla Restin
Domare C: Carina Andersson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Lisa LärnefjordHold Bob O'Bell
11:10RK i GrästorpÖxenholm Bobby - Brantshammar Bella Dara74
2Ebba SilbergFix Winston
11:18Falbygdens HSFVermont - Juno Rory90
3Towe FrickMario
11:26Skaraortens RFOkänd29
4Emma HolmestrandWinnie The Girl
11:34Nääs RFVerona´s Gerswin RP 13648
6Kajsa StrandellCecar
11:42Bergs HästklubbCavat - Karaff94
7Julia BjörkmanOrchid´s Liam
11:50Trollhättans FKWatershof Pretendent - Duke´s Forest Oberon11
8Stina FriggerdalLidens Lavendel RC 1175
11:58Borås FKDale Haze - Brantstorps Bell30
9Josephine GullMistral
12:06Länghems RKWildzang´s Gloriant - Sankt Gotthard34
10Julia FrostCleo Wind
12:14Herrljunga RKRolls Royce - Mirth Master RW 6131
11Malin RamneFUMP´s Fleet Arrow
12:22Lilla Edets RKFleetfoot - Okänd87
12Julia AnerösLiberty Lily
12:30RK i GrästorpOkänd - Okänd7
13Frida ThorsenMinigårdens Kajsa
12:38Sotenäs FKVerona´s Bo-Gi RP - Crezent ox99
 
till toppen

Klass H1 - Dressyr Lätt B:2
20 anmälda
Överdomare: Barbro Andreasson
Tävlingsledare: Gunilla Restin
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Josefin OlaussonLady Primera
14:30Skövde RFSir Donnerhall - Continue82
2Linda DelsvikMess
14:38Borås FKChess - Gauguin de Lully16
3Tanja CarlsonMillyard
14:46Myråsens RKBayard - Dolomit 46414
4Lena HedmanAdonis Cosmos Star
14:54RK i GrästorpCosmopolite S - Columbus xx42
5Moa AnderssonTaisan
15:02Mariestads RKCesam - Furidant3
6Bodil JohanssonChagall D´utabor
15:10Pro Eventing RFUtabor van´t Gestelhof - Sheyenne de Baugy49
7Isabelle JonssonCross Line
15:18Norra Älvsborgs RKAerline H - Regular Guy xx56
8Bodil HerrmannCoconaut
15:26Sämsholms RFEmpire (ex Secret Pride) - Nebraska46
9Petra OdelbergAkritess PP
15:34TranemoryttarnaAkribori - Talinum xx81
10Felicia NolåkerDomani Vengo
15:42Lilla Edets RKDe Niro - Hohenstein116
11Lena MattssonHudson Bay
15:50Lidköpings RKGypsy Boy - Okänd78
12Jessica ÖdvallBrian
15:58Falbygdens HSFDardel - Allegretto114
13Veronika MagnussonÅbackens Dry Martini
16:06Norra Älvsborgs RKValentin Bell RNF - Leede´s Boy RNF75
14Christin GidstedtPaxcell
16:14Essunga RFExcall - Pascal32
15Maria LarssonBenelli Oden
16:22Lysekils RFDanzas - Regazzoni65
16Hanna JonssonDaily Dream Jennyhill
16:30Ale-Jennylunds RKDionysos - Londonderry55
17Tova WallemyrLucky Ruby
16:38Vartofta R&KSLucky Point HE - Robin Z106
18Karin LärnefjordAragorn
16:46RK i GrästorpBocelli - Stanford73
19Emelie AnderssonFlorescence
16:54Trollhättans FKFor Feeling - Lasandos115
20Peggy WedinGershwin
17:02Trollhättans FKGuinness - Krevad107
 
till toppen

Klass H2 - Dressyr Lätt A:3 2013
20 anmälda
Överdomare: Barbro Andreasson
Tävlingsledare: Gunilla Restin
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Felicia NolåkerDomani Vengo
17:25Lilla Edets RKDe Niro - Hohenstein116
2Lena MattssonHudson Bay
17:33Lidköpings RKGypsy Boy - Okänd78
3Jessica ÖdvallBrian
17:41Falbygdens HSFDardel - Allegretto114
4Veronika MagnussonÅbackens Dry Martini
17:49Norra Älvsborgs RKValentin Bell RNF - Leede´s Boy RNF75
5Christin GidstedtPaxcell
17:57Essunga RFExcall - Pascal32
6Maria LarssonBenelli Oden
18:05Lysekils RFDanzas - Regazzoni65
7Tova WallemyrLucky Ruby
18:13Vartofta R&KSLucky Point HE - Robin Z106
8Karin LärnefjordAragorn
18:21RK i GrästorpBocelli - Stanford73
9Emelie AnderssonFlorescence
18:29Trollhättans FKFor Feeling - Lasandos115
10Hanna JonssonDaily Dream Jennyhill
18:37Ale-Jennylunds RKDionysos - Londonderry55
11Bodil JohanssonWelkella
18:45Pro Eventing RFWeltman - Herkules50
12Miriam OlssonTaisan
18:53Mariestads RKCesam - Furidant3
13Mia BjörklundRoxwille
19:01Uddevalla RFTwiligt - Bugatti Hilltop10
14Magdalena TrönnbergJaro Nadales
19:09Lilla Edets RKElegante De Nadales - Favorito XXXII102
15Goldie LindCantini
19:17Göteborgs FKConnection - Don Primero67
16Kerstin BorgerudWerino
19:25Borås FKWetano - Marino12
17Annika KroonCostello
19:33Borås FKCartier - Gigolo61
18Sara WallbergColandro
19:41Västkustens HRFJoviaal - Ahoy105
19Peggy WedinGershwin
19:49Trollhättans FKGuinness - Krevad107
20Anita BergstedtMagic Noir (22)(SWB)
19:57RK i GrästorpBlue Hors Hertug - Kaliber9
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport